Treasure Houses of Polish Academic Heritage

Dodane przez marta_sz - wt., 11/16/2021 - 10:33
Okładka katalogu "Skarbce polskiego dziedzictwa akademickiego" wydanego w języku angielskim.

Treasure Houses of Polish Academic Heritage (red.) Kowalski H., Bukowski M., Piszczatowska M., Muskała M., Ślaga J., Szaszkiewicz M., Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 2020, ss. 671

Link do pobrania katalogu: https://muzeauczelniane.pl/ksiazka/THPAH.pdf

Katalog „Treasure Houses of Polish University Heritage” jest pierwszą prezentacją w języku angielskim polskiego dziedzictwa akademickiego. Jego celem jest wzmacnianie tożsamości polskich muzeów i kolekcji uczelnianych oraz zaprezentowanie najcenniejszych obiektów ze 106 jednostek muzealnych polskich uczelni wyższych. Muzea i kolekcje zaprezentowane w katalogu ukazały najważniejsze obiekty o różnym charakterze, pochodzeniu i wieku. Ich wspólnym mianownikiem jest związek z uczelnią oraz szeroko pojmowaną historią nauki.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.