Wystawa czasowa "Niepokonani..." pod Kościołem św. Józefa w Gdańsku

Wystawa czasowa "Niepokonani..." od 29 kwietnia do 20 czerwca pod Kościołem św. Józefa w Gdańsku

Wystawa czasowa "Niepokonani. Stan wojenny i strajk studencki na Uniwersytecie Gdańskim oczami byłych działaczy NZS i NSZZ "Solidarność" stanęłą w nowym miejscu!

Zapraszamy na plac obok Kościół św. Józefa w Gdańsku, gdzie dzięki uprzejmości Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej możecie oglądać wystawę od 29 kwietnia do 20 czerwca. Jeśli nie mieliście okazji zobaczenia "Niepokonanych" na Wydziale Historycznym UG, to dobry moment by nadrobić zaległości.

Na wystawie zaprezentowane zostały wydarzenia związane z grudniowymi protestami na Uniwersytecie Gdańskim w 1981 roku. Wystawa opowiada historię z perspektywy uczestników strajku oraz przybliża rolę Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Teksty i fotografie: Leszek Biernacki
Redakcja: Marta Szaszkiewicz