Noc Muzeów Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego

Zapraszamy na Roślinną Noc Muzeów do Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego

Gdzie: Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego/@Instytut Archeologii i Etnologii UG ul. Bielańska 5

Kiedy: 14 maja 2022 w godz. 17:00-22:00

Zapraszamy na noc pełną roślin, kwiatów i opowieści z nimi związanych. Program wydarzenia będzie się skupiał wokół motywu roślin i ich roli w sztuce, medycynie i współczesnym życiu. W ramach programu przewidujemy m.in. akcję wymiany roślin, warsztaty opieki nad roślinami domowymi, warsztaty rodzinne malowania doniczek, wykłady o roślinach i ich roli w medycynie ludowej, wykłady na temat zwierząt w kulturach tubylczej Amazonii, wystawy oraz stoiska.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie w załączniku poniżej :)

Zapraszamy również na aktywności zorganizowane w ramach Nocy Muzeów w sąsiadującym z Muzeum UG Nadbałtyckie Centrum Kultury. Szczegółowy program na www.nck.org.pl

WYDARZENIE NOC MUZEÓW 2022

Czekamy na Was na Bielańskiej :)