Co na to nauka? Kolejna odsłona cyklu już 8 kwietnia!

Już 8 kwietnia zapraszamy na kolejną rozmowę z cyklu kameralnych, (nie)akademickich spotkań spod szyldu Co na to nauka? – rozmów i aktywności poświęconych palącym problemom współczesnego świata.

Spotkanie i rozmowa:

Urbanistyka – klucz do jakości życia w miastach?

dr inż. arch. Hanna Obracht-Prondzyńska / Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UG

Co na to nauka? Wykłady (nie)akademickie

〰️ O czym porozmawiamy?

O jakości życia w miastach oraz jej zależności wobec miejskiej przestrzeni. Przyjrzymy się, jakie tendencje aktualnie dominują w kształtowaniu miast oraz jakie narzędzia pozwalają na wdrażanie opracowanych przez urbanistów rozwiązań. O dobrych praktykach korzystnych dla naszego codziennego życia, środowiska oraz budowania relacji między mieszkańcami.

〰️ Nasza rozmówczyni

dr inż. arch. Hanna Obracht-Prondzyńska – architektka działająca na styku urbanistyki i analizy danych. Specjalizuje się w badaniach i projektowaniu w oparciu o dane. Naukowczyni pracująca na Uniwersytecie Gdańskim w Zakładzie Studiów Przestrzennych, kierowniczka grantu poświęconego klimatycznej transformacji miast. W swojej pracy rozwija narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję, wspierające partycypację i procesy miejskie. Tytuł doktora w dyscyplinie architektura i urbanistyka obroniła z wyróżnieniem na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, której jest absolwentką. W swoim doktoracie wykorzystała doświadczenie zawodowe planowania regionalnego i urbanistycznego oraz analizy danych zajmując się wpływem metropolii na rozwój małych miast. Za pracę otrzymała 7 nagród, w tym dwie ministerialne oraz Polskiej Akademii Nauk. W 2022 roku otrzymała Stypendium Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców. Posiada międzynarodowe doświadczenie akademickie i projektowe z Chin, RPA, USA, Kolumbii, Rumunii, Holandii, Niemiec. Członkini międzynarodowego stowarzyszenia planistów ISOCARP. Wspótwórczyni 9 Hills Festival.

Rozmowę poprowadzi Magdalena Nieczuja-Goniszewska, rzeczniczka prasowa UG.

 

Do zobaczenia we wtorek, 8 kwietnia o godz. 18:00!

Wstęp wolny.

Lokalizacja:

📍 Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego

📍 ul. Bielańska 5, Gdańsk

Pozostałe aktualności

Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego
Bielańska 5
80-851 Gdańsk

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek
10:00-18:00

sobota
12:00-18:00

Wstęp bezpłatny!

Grupy powyżej 15 osób prosimy o wcześniejszy kontakt.