European Academic Heritage Day 2020

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Dziedzictwa Akademickiego, który został ustanowiony w 2010 roku przez Europejską Sieć Dziedzictwa Akademickiego - Universeum w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia dziedzictwa uniwersytetów.

Z tej okazji Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowało wystawę
pt. "Wszyscy tworzymy wspólną historię".

W związku z pandemią COVID-19 wystawa jest prezentowana jedynie dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego od 18 listopada 2020 roku w holu Rektoratu, przy ul. Jana Bażyńskiego 8 w Gdańsku.

Dla osób, które nie będą mogły obejrzeć wystawy został przygotowany katalog w postaci elektronicznej:
KATALOG

Wystawa jest okazją do przyjrzenia się jakie materiały pozostają po codziennej pracy, działalności i staraniach pracowników Uczelni.

Prezentujemy na niej indywidualne historie będące odzwierciedleniem poszczególnych etapów ich drogi zawodowej: od rekrutacji, przyjęcia do pracy, poprzez rozwój kariery, aż do zakończenia pracy na Uczelni.