Wystawa "Droga do Uniwersytetu..." w Bibliotece Manhattan

Z wielką radością ogłaszamy, że od dziś do końca lipca nową wystawę "Droga do Uniwersytetu..." można oglądać w Bibliotece Manhattan w Centrum Handlowym Manhattan we Wrzeszczu!

Dziękujemy Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku za możliwość prezentowania wystawy w jednej z najciekawszych bibliotek w Gdańsku.

O wystawie

Wystawa czasowa pt. „Droga do Uniwersytetu. UG i jego poprzedniczki 1945-1970” przedstawia wybrane fragmenty historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie oraz pierwszy rok działalności Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to syntetyczny opis historii uczelni na przykładzie dokumentów, wspomnień i fotografii znajdujących się w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego i Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG.

Przedstawione zostały również fragmenty kultury studenckiej na przykładzie uniwersyteckiego Chóru, Zespołu Pieśni i Tańca Jantar oraz Akademickiego Związku Sportowego UG, które swoje tradycje organizacyjne wywodzą z działalności poprzedniczek naszej uczelni.

Dla osób, które nie będą mogły obejrzeć wystawy został przygotowany katalog online.