Nadmorskie Uniwersytetu SEA EU w malarstwie Anety Oniszczuk-Jastrząbek.

W miniony poniedziałek, tuż po inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Gdańskim, miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy malarskiej "SEA EU by the Sea. Nadmorskie uniwersytety SEA EU w malarstwie Anety Oniszczuk-Jastrząbek".

Wystawa jest przykładem niezwykłego przenikania się nauki i sztuki, ponieważ inspiracją dla powstania cyklu obrazów była praca przy rozwoju sojuszu europejskich uniwersytetów nadmorskich SEA EU.

Prezentowanym cyklem obrazów zapraszam Państwa w tą niezwykłą dla mnie podróż do uniwersytetów nadmorskich, widzianych poprzez barwy, emocje, detale lub otoczenie danego miejsca - powiedziała dr hab. inż. Aneta Oniszczuk-Jastrzabek, prof. UG podczas wernisażu wystawy.

Wystawa dostępna jest do oglądania od wtorku do soboty w godz. 10:00-17:00 w Galerii na parterze Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego aż do 10 lutego 2023 roku.