Debata "Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki" na GUMed

Ogromnie nas cieszy niesłabnące zainteresowanie wokół projektu „Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki”. Kolejna część cyklu debat poświęconych tej ważnej kwestii odbędzie się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Czy płeć wpływa na aktywność naukową? Jak kobiety postrzegają siebie w nauce? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty, która odbędzie się 12 grudnia 2022 r. o godz. 16:00 w Auditorium Primum im. prof. Olgierda Narkiewicza.

W dyskusji wezmą udział: lek. Magdalena Bazgier, doktorantka Katedry i Kliniki Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca; dr hab. Maria Bieniaszewska z Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantologii; dr hab. Magdalena Górska-Ponikowska, prof. uczelni, kierownik Katedry i Zakładu Chemii Medycznej; dr hab. Jerzy Jankau, kierownik Kliniki Chirurgii Plastycznej; prof. dr hab. Maria Łuczkiewicz z Katedry i Zakładu Farmakognozji; prof. dr hab. Dominika Szalewska, kierownik Kliniki Rehabilitacji oraz prof. dr hab. Anna Żaczek, kierownik Zakładu Onkologii Translacyjnej.

Wstęp na debatę jest wolny. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube GUMed pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCsv3BIjRbEWqh8f1hyXarlA

Debacie towarzyszy wystawa przygotowana we współpracy z Muzeum Nauki Gdańskiej, oddziałem Muzeum Gdańska, którą można obejrzeć do 15 stycznia 2023 r. w Atheneum Gedanense Novum GUMed.

Serdecznie zapraszamy.