Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki.

Dodane przez mjaszcza - wt., 04/04/2023 - 11:59

Wystawa "Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki" będzie gościć przez kolejny miesiąc na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 55 w Gdańsku). 

Nie jest to lokalizacja przypadkowa. Z budynkiem, w którym mieści się Wydział związane są biografie kilku bohaterek wystawy: prof. dr hab. Małgorzaty Czermińskiej oraz prof. dr hab. Marii Janion, wieloletnich wykładowczyń Filologii polskiej UG. Poza tym na wystawie przeczytacie o prof. dr hab. Marii Boguckiej z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, która w 2007 r. otrzymała godność doktora honoris causa UG za zasługi w badaniach nad dziejami Gdańska. 

Wystawa, która jest pokłosiem współpracy Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego oraz Muzeum Nauki Gdańskiej - oddziału Muzeum Gdańska, została nagrodzona pierwszą nagrodą w Konkursie Uczelni Fahrenheita jako najbardziej innowacyjna inicjatywa pod względem współpracy akademickiej i wpływu na społeczność Uczelni Fahrenheita. W realizację projektu włączono jednostki i działy z Gdańskiego Uniwersytetu oraz Politechniki Gdańskiej.