Otwarcie wystawy "Wisława Szymborska: kolaż gdański"

Inauguracji roku akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Gdańskim towarzyszyło uroczyste otwarcie wystawy Wisława Szymborska: kolaż gdański. Wydarzenie swoją obecnością uświetnił dr hab. Michał Rusinek, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, były sekretarz noblistki.

Wystawa składa się z dwóch części. W pierwszej eksponowane są oryginalne wyklejanki Wisławy Szymborskiej, które są przejawem jej nietypowej, pozapoetyckiej pasji. Drugą część wystawy tworzy cykl fotografii autorstwa Joanny Helander. Znajdziemy w nim portrety poetki z lat 80-tych oraz zdjęcia z ceremonii wręczenia Nagrody Nobla.

Ekspozycji towarzyszy ponadto stanowisko do samodzielnego tworzenia wyklejanek – każdy odwiedzający wystawę może tu zostawić swój ślad.

Wystawę można oglądać w Galerii w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego do końca października, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-20:00, w soboty od 10:00-17:30. 

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych "Jantar" we współpracy z ACK Alternator i Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego.

Fot.: Alan Stocki