Europejska Noc Muzeów w Muzeum UG

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej Nocy Muzeów w Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego!

Gdzie: ul. Bielańska 5, Budynek Wydziału Historycznego-Stare Miasto
Kiedy: 18 maja 2024 r. w godz. 17:00-21:00

Wstęp bezpłatny

Zapraszamy na noc pełną opowieści o historii, sztuce i architekturze. Odkryjemy tajemnice budynku dawnego Miastoprojektu opowiemy o jego historii i wyjątkowych rozwiązaniach architektonicznych. Dodatkowo otwieramy na co dzień zamknięte drzwi do wyjątkowego Domu Opatów Pelplińskich czyli XVII-wiecznej kamienicy, w Sieni której znajduje się wyjątkowa płaskorzeźba przestawiająca starotestamentowy motyw "Zuzanna i Stary".

Program:

„Ile tu jest budynków? Tajemnice labiryntu na Bielańskiej”

  • 17:00-21:00 Wybierzcie się na fascynujące oprowadzania po Domu Opatów Pelplińskich. Razem z nami będziecie mieli okazję odkryć historię tego niezwykłego miejsca oraz zgłębić tajemnice dawnych czasów. Przeżyjcie niezapomnianą podróż przez historię i sztukę razem z nami!
    Wejście od ul. Elżbietańskiej 3 w Gdańsku, oprowadzania rozpoczynają się co 20 minut w grupach max. 10 osobowych.
     
  • 18:00 i 20:00 Weźcie udział w wyjątkowym spacerze architektonicznym po kompleksie budynków dawnego „”Miastoprojektu”. Dajcie się porwać magii architektury i poszukajcie odpowiedzi na pytanie: ile tu jest budynków? Spacer odbędzie się dwukrotnie, nasz przewodnik poprowadzi Was przez zabytkowe detale budynku, odkrywając piękno i znaczenie architektury na przestrzeni lat.
    Zbiórka: wejście główne do budynku, ul. Bielańska 5, czas trwania spaceru 45-60 min.